Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

До порушників акцизного законодавства застосовано штрафних санкцій на суму 5,3 мільйони гривень

опубліковано 28 січня 2020 о 11:33

Станом на 01 січня 2020 року в області, здійснювали роздрібну торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами 2650 господарських одиниць, це 2114 суб‘єктів господарювання. Кількість діючих ліцензій становила 4586. Кількість суб‘єктів, яким видано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним становить 73, на право зберігання пального – 13.

Задля зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, фахівцями податкової служби області проведено 223 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів. В результаті застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 5,3 млн. грн.

Окрім того, на підставі матеріалів правоохоронних органів за порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовано штрафних санкцій на загальну суму 149,6 тис. грн. у 21 випадку.

Найбільш типовими порушеннями, були роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 111 випадків на суму 1,2 млн. грн.; роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 56 випадків на суму 0,7 млн. грн.; зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 28 випадків на суму 0,5 млн. грн. ;роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій - 28 випадків на суму 0,5 млн. грн.; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв на розлив суб’єктом господарювання без статусу суб’єкта громадського харчування та реалізації цигарок поштучно - 17 випадків на суму 0,1 млн. грн. ;роздрібна торгівля пальним без наявності відповідних ліцензій - 8 випадків на суму 2 млн. грн. та ін.

Крім того, до суб‘єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сфері реалізації пального застосовано 1,2 млн. грн. штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, несплати узгодженої суми грошового зобов‘язання та неподання/несвоєчасне подання декларацій акцизного податку.