Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На Сторожинеччині продовжуються інформаційно-роз’яснювальні заходи з популяризації РРО/ПРРО та інших податкових новацій

опубліковано 19 січня 2022 о 15:58

З метою організації належного контролю за дотриманням порядку розрахунків за товари (послуги) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг фахівцями Сторожинецької  ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області проведено зустріч з підприємцями міста.

Під час зустрічі наголошено, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи відповідно до положень Податкового кодексу звільнені від обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності.

Натомість, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу з 01 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

При цьому ФОП – платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних записів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496.

Фахівці Сторожинецької ДПІ крім роз’яснень, ще додатково роздали платникам  інформаційні матеріали з актуальною інформацією щодо порядку реєстрації РРО/ПРРО.

Нагадали податківці і про кампанію одноразового декларування активів громадян, яка триватиме до 1 вересня 2022 року під час якої громадяни мають можливість легалізувати активи, з яких не були сплачені податки та кампанію декларування доходів громадян за 2021 рік, яка розпочалась 1 січня та триватиме до 1 травня 2022 року.