Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Для уникнення штрафів буковинські податківці радять проводити розрахунки через РРО/ПРРО без порушень

опубліковано 24 січня 2024 о 11:16

Фахівці податкової служби Буковини підкреслюють, що сумлінне виконання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» усуває ризики, що можуть стати підставою для проведення фактичних перевірок.

За словами податківців у них на особливому контролі представники бізнесу які ігнорують застосування РРО/ПРРО  і не фіскалізують свої розрахунки. Детальним аналізом виторгів за грудень 2023 року встановлено, що 40 відсотків  користувачів РРО/ПРРО не проводили розрахунки через них. Таким бізнесменам слід очікувати контрольно – перевірочні заходи.

 Уже від початку січня 2024 року співробітниками відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту проведено 22 фактичні перевірки, загальна сума очікуваних фінансових санкцій складає 5,1 млн грн. З них, левова частка штрафів нарахована 8 суб’єктам господарювання, які здійснювали торгівлю складними побутовими товарами без застосування РРО/ПРРО – 4,9 млн грн.

Також, в ході перевірок встановлено 2 випадки надання транспортних послуг таксі без державної реєстрації. Відповідно на порушників було складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до ст 164 КПуАП, провадження господарської діяльності без державної реєстрації, яка передбачає накладення штрафу від 17 тис грн до 34 тис грн.

У податковому відомстві Буковини  нагадують з 1 жовтня 2023 року для бізнесу знову запрацювали штрафи за незастосування касових апаратів (РРО/ПРРО).

Також громадянам слід знати про можливість в будь-який час доби, 24/7 та в будь-якому місці повідомляти податкову службу через чат-бот «StopViolationBot» у месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, в тому числі незастосування РРО/ПРРО та невидачу відповідних розрахункових документів.

Податківці закликають буковинських покупців вимагати  фіскальний чек за кожну покупку, оскільки саме чек підтверджує, що ця сума включена до оподатковуваного доходу.