Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Сторожинецької ДПІ надають роз'яснення щодо порядку адміністрування місцевих податків

опубліковано 25 травня 2023 о 12:13

Платники податків, які відвідують Центр обслуговування платників Сторожинецької ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області отримують від податківців кваліфікаційні роз'яснення щодо застосування норм податкового законодавства.
Так, провідні фахівці Сторожинецької ДПІ поінформували платників про вчасну сплату до казни територіальної громади земельного податку та орендної плати, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податку на доходи фізичних осіб. Також пригадали про запровадження цьогоріч нового платежу - мінімального податкового зобов’язання та розповіли про порядок розрахунку.

Роз'яснили, що згідно з Податковим Кодексом України передбачені пільги окремим категоріям платників податків: особам з інвалідністю першої та другої групи; громадянам, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонерам (за віком); ветеранам війни та людям, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; громадянам, визнаним законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Окремо зазначили щодо податку на нерухомість. За потреби, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку;  розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

Відтак, у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Також податківці нагадали відвідувачам про електронні сервіси ДПС, зокрема про роботу сервісу «Електронний кабінет», за допомогою якого можна подавати звітність та перевіряти стан розрахунків з бюджетом.