Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У січні – лютому 2023 року платникам області відшкодовано понад 94,3 млн грн податку на додану вартість

опубліковано 16 березня 2023 о 11:16

За повідомленням заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Миколи Загарюка у січні – лютому 2023 року на рахунки платників відшкодовано понад 94,3 млн грн податку на додану вартість. Така сума відшкодування більше відповідного періоду минулого року на 44,1 млн грн. 

Микола Загарюк розповідає, що в області налічується 62 платники (58 юридичних осіб та 4 фізичні особи – підприємці), які декларують бюджетне відшкодування цього податку. Зокрема, впродовж січня – лютого 2023 року ними задекларовано відшкодування ПДВ на загальну суму 72,5 млн грн. Це на майже на 12,0 млн грн більше, ніж за аналогічний період  торік. При цьому кількість декларантів бюджетного відшкодування зменшилася на 11 платників.

Структура заявки бюджетного відшкодування наступна: 46 платників – це експортери, які задекларували бюджетне відшкодування на майже 64,6 млн грн; 13 платників на 7,7 млн грн - перевізники, які здійснюють міжнародні перевезення; 3 підприємства – пільговики, засновані організаціями інвалідів на суму майже 1,0 млн грн. 

Всі заявлені до повернення суми відшкодовуються вчасно за результатами камеральних перевірок, але разом з тим відзначає Микола Загарюк зросли суми податку на додану вартість незаконно заявлені до відшкодування. За два місяці цього року зменшено (відмовлено) неправомірного відшкодування податку на додану вартість на 630,0 тис грн . Ще зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування на 657,3 тис грн.

Також необхідно відзначити – продовжує Микола Васильович - податок на додану вартість один із найбільш вагомих надходжень до державного бюджету. У січні – лютому 2023 року буковинські платники сплатили 169,1  млн грн податку на додану вартість.