Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Продавці технічно складних побутових товарів зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО

опубліковано 28 грудня 2021 о 14:00

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області наголошують  суб’єктам господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, про обов’язкову реєстрацію та застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО при проведенні реалізації товарів за готівку.

Термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» визначено п. 25 ст.1 Закону 1023 – непродовольчі товари широкого вжитку ( прилади, машини, устаткування та інше), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк. Постановою №231 затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту(обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, який містить вісім груп товарів.

Податківці наголошують, що Перелік не передбачає винятків щодо можливості  незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні.

Оскільки за даними ДПС України на сьогодні з 57,8 тисяч суб’єктів господарювання платників єдиного податку, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту лише кожен сьомий зареєстрував та використовує РРО/ПРРО при продажу таких товарів.

Необхідно врахувати, що з 01.01.2022 року згідно норм Закону України №265/95 ВР «Про застосування рестораторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.95 року (із змінами та доповненнями) до суб’єктів господарювання які при реалізації технічно складних побутових товарів не використовують РРО/ПРРО застосовуються штрафні фінансові санкції в розмірі 100% реалізованого товару без РРО/ПРРО в перший раз, та 150% за всі наступні розрахункові операції.

Також,у відомстві звертають увагу суб’єктів господарювання на обов’язковості наявності документів, що підтверджують надходження товарів при їх реалізації до повного вибуття задля ведення повного та своєчасного обліку товарних запасів.