Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

При постачанні медвиробів та ліків з 2 квітня діють пільги при сплаті ПДВ

опубліковано 24 липня 2020 о 10:55

Інтерв’ю начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталії Сметанюк.

30 березня 2020 року опубліковано 540-вий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням короновірусної хвороби».

Його зміни набули чинності 2 квітня поточного року.

Серед актуальних нововведень цього Закону – звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання медвиробів та ліків.

А саме  - це імпорт та операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби, перелік яких визначено 224-тою Постановою КМУ із змінами, внесеними 271-шою Постановою від 8 квітня п.р.

Дана норма застосовується до операцій, здійснених в період, починаючи з 17 березня 2020 року, і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ.

Важливо, що пільговий режим оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання товарів,:

незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи імпортного),

незалежно від кола суб’єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу як платників ПДВ, чи форми власності,

незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України – до 17 березня 2020 року чи після такої дати.

Головний критерій застосування пільги з оподаткування – відповідність таких товарів назві товару, міжнародному непатентованому найменуванню лікарського засобу, які зазначені в Переліку, затвердженому 224-тою Постановою. При цьому коди згідно з УКТЗЕД наводяться у цьому переліку довідково.

Дана податкова пільга надається не окремим платникам податків, а застосовуються при здійсненні відповідних операцій. Тому платники  ПДВ не мають права ні відмовитися, ні зупинити використання режиму звільнення від оподаткування на один чи декілька звітних періодів, якщо дію пільги прямо не зупинено чи не обмежено відповідними нормами Податкового Кодексу.

Таким чином, вартість товарів, що включені до Переліку, повинна визначатися без ПДВ з настання дати запровадження цієї пільги - тобто з 17 березня 2020 року. Ця вимога законодавства застосовується незалежно від того, чи містять договори та первинні документи, складені на постачання таких товарів, положення щодо необхідності нарахування ПДВ, а також незалежно від дати укладення таких договорів.

 Щодо податкового кредиту - то платники зберігають право на визнання податкового кредиту на суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів з затвердженого 224-тою Постановою Переліку.