Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про податкову амністію розповідали платникам під час «гарячої лінії» у Путильській ДПІ

опубліковано 23 листопада 2021 о 15:13

Вчора, у Путильській ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області відбулось дистанційне спілкування з платниками податків щодо одноразового декларування. На запитання платників відповідав начальник Путильської ДПІ Дмитро Холіван.

Податківець під час телефонного спілкування розповів громадянам, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування і реалізація таких законодавчих нововведень – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.

Зважаючи, що така деклараційна кампанія проводиться вперше, у громадян виникає чимало питань. Надаємо відповіді на найбільш запитувані.

Які активи можна не декларувати?

Ті, з яких сплачено податки і збори, навіть якщо особа не використала своє право на подання одноразової добровільної декларації, зокрема:

активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн на дату завершення одноразового добровільного декларування;

квартира чи квартири, загальна площа яких не перевищує сукупно 120 кв. м або майнові права на такі квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва, підтверджені відповідними документами;

житлові будинки або об’єкти незавершеного будівництва, загальна площа яких не перевищує 240 кв. м за умови наявності у фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

об’єкти нежитлової нерухомості, загальна площа яких не перевищує60 кв. м;

земельні ділянки, сукупний розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу (не більше 0,01 –2,0 гектарів залежно від призначення земельної ділянки);

один транспортний засіб особистого некомерційного використання.

Чи проводяться перевірки одноразових (спеціальних) добровільних декларацій?

Здійснюватиметься лише камеральна перевірка у спеціальному порядку (виявлення арифметичних та логічних помилок) протягом 60 календарних днів, які настають за днем подання декларації. Якщо контролюючий орган виявить помилку, декларанту буде надіслано повідомлення, після отримання якого декларант матиме 20 календарних днів, аби подати уточнюючу декларацію. Таким чином, податковими органами не проводяться документальні перевірки.