Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про легалізацію активів громадян - з представником Лівинецької громади

опубліковано 27 жовтня 2021 о 16:37

Днями Тетяна Якобуца – начальник Кельменецької ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області зустрілася з начальником відділу фінансів, економіки та інвестицій Лівенецької територіальної громади.

Серед питань які обговорювалися під час зустрічі, а це і ефективність адміністрування місцевих податків, детінізація доходів та легалізація найманих працівників, дотримання правил торгівлі підакцизною продукцією, облік землі та нерухомості, Тетяна Якобуца не оминула увагою  тему  одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Адже саме роз’яснювальна робота основний мотиватор чесної сплати податків та неабияк впливає на розвиток партнерських відносин між державою і платниками, і актив громад є тим партнером який допомагає податковим органам донести до громадян новації податкового законодавства. 

Тетяна Якобуца наголосила, що  ймовірні декларанти,  це ті громадяни хто здійснював тіньовий бізнес і не сплачував податки, мають сьогодні можливість подати одноразову декларацію і отримати податкову амністію згідно Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», який спрямований на легалізацію і детінізацію доходів і майна фізичних осіб, прихованих від оподаткування.

Начальник ДПІ зазначила, що декларуванню підлягатимуть валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і закордоном, які були придбані до 1 січня 2021 року та які в момент їхнього отримання підлягали оподаткуванню в Україні, але з них не були сплачені податки і збори.

Тобто активи, набуті після 1 січня 2021 року, підлягають оподаткуванню у звичайному порядку - отримавши дохід з джерелом походження з України або за її межами, платник податку зобов'язаний наприкінці року подати декларацію і сплатити податок.

Натомість, не можуть бути об'єктами декларування готівкові кошти, а так само активи, набуті декларантом внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також активи декларанта, які знаходяться на рахунках фінансових установ та/або розташовані на території країни, визнаною державою - агресором чи мають джерело походження з такої країни.

При цьому, Законом чітко визначений перелік та обсяг активів, джерела набуття яких у разі невикористання фізичною особою права на подання добровільної декларації, вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, зокрема, в частині визначення вартості нерухомого майна. 

Також було наголошено на тому, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом в електронній формі через електронний кабінет платника http://cabinet.tax.gov.ua , а вся інформація щодо одноразового спеціального декларування оприлюднюється на субсайті Головного управління ДПС у Чернівецькій області в тематичному банері «Одноразове добровільне декларування».