Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Конструктивний діалог з представниками ОТГ – запорука стабільного наповнення місцевих бюджетів

опубліковано 23 серпня 2023 о 13:01

Вчора, в приміщенні Сокирянської міської ради провідні фахівці податкової служби Буковини провели робочу зустріч-нараду з головою Сокирянської міської ради Василем Козаком та представниками сільських територіальних громад Сокирянського району.
Спілкувались про новації податкового законодавства, про сплату земельного податку, орендної плати за земельні ділянки, податку на нерухомість, а також особливостей розрахунку мінімального податкового зобов’язання. Акцентували увагу на спільній меті – стабільне наповнення місцевих бюджетів шляхом розширення взаємодії податкової служби та територіальних громад.
У зустрічі прийняли участь фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області практично з усіх напрямків роботи.
Відтак, начальник управління податкового аудиту Володимир Мудрицький поінформував членів присутніх щодо набрання чинності Закону України 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який передбачає скасування більшості податкових пільг та повернення на «довоєнне» оподаткування. 
Окремо зазначив, платники податків, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі з використанням електронних засобів, незалежно від обраної системи оподаткування та форми власності (як юрособи, так і ФОП) зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО навіть під час воєнного стану.
Також зауважив, що закон №3219 знизив розмір штрафних санкцій за незастосування РРО для підприємців (окрім тих, які торгують підакцизною продукцією, валютними цінностями, ювелірними виробами, медичними та лікарськими засобами чи виробами, складною побутовою технікою та не провадять діяльність у сфері азартних ігор) зі 100% за перше порушення вартості реалізованого товару та 150 % вартості реалізованого товару за наступне до 25 % та 50 % відповідно.
У своєму виступі - заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб Андрій Світовий детально розповів про порядок нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання. Поінформував, що для платників податку - власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих ними в оренду, емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, загальне мінімальне податкове зобов'язання визначає контролюючий орган за податковою адресою таких осіб. МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування. 

Підкреслив, що у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, з наданням підтвердних документів.

Зазначив, що для звірки щодо мінімального податкового зобов’язання платники можуть звертатись до фахівців податкової служби області за визначеними телефонами: https://cv.tax.gov.ua/anonsi-ark/32474.html 

Провідний фахівець Олександра Андрусів акцентувала - податківці готові до надання всебічної інформаційної підтримки. Консультувати та роз’яснювати всі тонкощі щодо реєстрації та використання програмних РРО, аби допомогти підприємцям працювати в правовому полі. 

Робоча зустріч пройшла в конструктивній діловій атмосфері. Присутні отримали відповіді на всі поставленні запитання.