Деклараційна кампанія-2026: Вартість майна, отриманого внаслідок поділу спільної сумісної власності подружжя не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що відповідно до п.п. 165.1.13 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (нематеріальних активів), які надходять платнику податку за рішенням суду в результаті поділу спільної сумісної власності подружжя у зв’язку з розірванням шлюбу чи визнанням його недійсним або за добровільним рішенням сторін з урахуванням норм Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III із змінами та доповненнями.
Разом з тим, у разі отримання впродовж 2025 року доходів, які не оподатковувалися при виплаті громадянин зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2026 року.