Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Інвестиція у розвиток підприємництва: платникам Буковини відшкодовано з бюджету 640,4 млн грн ПДВ

опубліковано 15 грудня 2025 о 11:59

Упродовж січня – листопада 2025 року 640,4 млн грн бюджетного відшкодування податку на додану вартість отримали на розрахункові рахунки 117 представників бізнесу (в тому числі 20 ФОП – 20,7 млн грн). Про це розповів начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк. 

За його словами, торік, за аналогічний період, сума відшкодування складала понад 519,9 млн гривень. 

Заяви на отримання бюджетного відшкодування подали 119 платників на суму понад 704,3 млн грн, які узгоджуються в терміни, визначені нормами ПКУ, та повертаються усім платникам з дотриманням термінів, у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. 

Посадовець звернув увагу, що під час проведення податківцями документальних та камеральних перевірок декларацій з податку на додану вартість та уточнюючих розрахунків не знайшли підтвердження 25,9 млн грн, заявлених до відшкодування сум. І такі факти свідчать, що відстеження у податкових деклараціях ознак ризиків являється не безпідставним. 

В той же час до переліку платників з високим рівнем добровільної сплати включено 11 суб’єктів господарювання – заявників сум бюджетного відшкодування, якими було заявлено по деклараціях за жовтень понад 6,7 млн грн. 

Надходження податку на додану вартість – лідер серед усіх надходжень до державного бюджету. Загалом упродовж січня – листопада 2025 року сплачено 1922,1 млн грн податку на додану вартість, що на 409,9 млн грн більше ніж за аналогічний період торік. 

Микола Загарюк зазначає що бюджетне відшкодування ПДВ є важливим інструментом державної підтримки бізнесу, що забезпечує повернення частини сплаченого податку у випадках здійснення операцій, що оподатковуються за нульовою ставкою або передбачають право на відшкодування, сприяючи стабільності фінансових потоків підприємств та їх подальшому розвитку.