Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фіскалізація розрахунків у сфері інтернет - торгівлі – вимога сьогодення

опубліковано 05 лютого 2025 о 09:59

У Головному упрравлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

На даний момент online-торгівля активно розвивається і при бажанні в мережі Інтернет можна придбати майже будь-який товар або замовити будь-яку послугу. Будь - який потенційний продавець має враховувати, що податківці на постійній основі здійснюють моніторинг та аналіз інформації про дистанційний продаж товарів або надання послуг, розміщеної у соціальних мережах Facebook, Instagram та інші інтернет-майданчиках Prom, Bigl, щоб виявляти громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без фіскалізації розрахунків.

Нагадуємо, що першим кроком і обов'язковою умовою здійснення всіх видів інтернет - торговельної діяльності є державна реєстрація суб'єкта підприємництва, яка підтверджується свідоцтвом про реєстрацію та відповідно застосування під час проведення розрахунків належним чином зареєстрованих РРО/ ПРРО.

Усі встановлені факти досліджують та перевіряють кількість епізодів здійснення систематичної підприємницької діяльності без державної реєстрації. А у випадку підтвердження — вживають відповідні заходи. Адже згідно ч. 1 ст. 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації, як суб'єкта господарювання,  тягне за собою накладення штрафу від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією коштів отриманих внаслідок такого адміністративного порушення.

У податковому відомстві області звертають увагу платників, що лише належний рівень правової культури та свідомості при організації господарської діяльності та сплаті податків допоможе уникнути штрафів.