Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Режим експортного забезпечення: відбулася онлайн зустріч податківців з експортерами сільськогосподарської продукції

опубліковано 03 лютого 2025 о 16:32

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області відбулася онлайн зустріч з експортерами сільськогосподарської продукції.

Зустріч організовано з метою доведення до платників основних нюансів запровадженого Кабінетом Міністрів України на період дії воєнного стану та з метою мінімізації схем порушення законодавства під час експорту окремих видів товарів режиму експортного забезпечення. Він полягає у встановленні особливостей здійснення операцій з експорту окремих видів товарів (аграрної продукції).

Спікери зустрічі: Надія Костенюк – начальник управління оподаткування юридичних осіб, Дмитро Матейчук – начальник відділу з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків та Іван Репіховський – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб у галузі сільського, мисливського та лісового господарства роз’яснили учасникам всі нюанси застосування режиму експортного забезпечення.

Виступаючі зробили наголос, що цей режим передбачає експорт товарів виключно зареєстрованими платниками податку на додану вартість; зобов’язує дотримуватися встановлених мінімальних експортних цін на товари, щодо яких діє режим експортного забезпечення.

Також повідомили про електронний обмін інформації між Національним банком, Державною податковою службою та Держмитслужбою для відстеження та контролю дотримання експортерами вимог законодавства.

Особливу увагу виступаючі звертали на особливості складання податкової накладної та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних – роз’яснювали важливі зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019р № 1165 при здійсненні експортних операцій.

Ще під час засідання зупинялися на питаннях яким чином та на підставі яких документів складається розрахунок коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність із показниками митної декларації після завершення вивезення товарів та як відкоригувати дані податкової накладної, якщо відбулась зміна ціни товару внаслідок зміни валютного курсу.