Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Під час анонсованої «гарячої лінії» обговорили ключові новації Експериментального проєкту управління податковими ризиками (комплаєнс - ризиками)

опубліковано 08 листопада 2024 о 10:32

Вчора під час проведення у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області «гарячої лінії» йшлося про основні нюанси реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс - ризиками).

Модератором даного заходу була начальник управління економічного аналізу податкової служби області Булавка Тетяна. 

Абоненти «гарячої лінії» цікавилися всіма новація пов’язаними з практичною реалізацією експериментального проєкту визначених Постановою КМУ від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі»(далі Постанова № 854), найбільше основними видами податкових ризиків та на підставі яких даних буде оцінюватися їх наявність.

Зокрема Тетяна Миколаївна під час надання відповідей платникам звернула увагу, що запровадження системи управління податковими ризиками забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками та зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.

За її словами Експериментальний проєкт не встановлює жодних нових обов'язків, або обмежень для платників податків. Для більшості платників, які прагнуть дотримуватися податкового законодавства, ДПС сконцентрує зусилля на спрощенні виконання податкових обов'язків - вжитті проактивних заходів впливу (роз'яснення норм податкового законодавства, аналіз і спрощення за необхідності форм податкової звітності, активна взаємодія з представниками платників податків та експертним середовищем).

Реактивні заходи впливу (зокрема, контрольно- перевірочна робота) будуть застосовуватися лише для платників з найбільш вагомими податковими ризиками, які визначатимуться централізовано за єдиними правилами в межах, передбачених нормами Податкового кодексу України.

Щодо розподілу ризиків, то платникам необхідно звернути увагу на такі види ризиків: 

ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;

ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;

ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;

ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).

Також детально роз’яснювала під час надання відповідей на запитанння як буде взаємодіяти з платниками комплаєнс – менеджер, та які буде виконувати функції – таких запитань було чимало.

Ще під час гарячої лінії обговорювали новий сервіс для платників податків – це субсайт створений на сайті Державної податкової служби під назвою «Територія високого рівня податкової довіри», його можливості та актуальність інформації.