Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Буковинські платники сплатили до казни  23,6 млн грн рентної плати за використання лісових ресурсів 

опубліковано 30 квітня 2024 о 09:58

За використання регіональних лісових ресурсів у січні – березні 2024 року до Зведеного бюджету платники сплатили 23,6 млн грн рентної плати. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на майже 10,6 млн грн -  інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. 

Відтак, у першому кварталі цього року територіальні громади від лісогосподарських підприємств області та тимчасових лісокористувачів отримали більше 10,5 мл грн. Натомість до державного бюджету надійшло майже 13 млн грн «лісового податку».

Варто зазначити, платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі – юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

У регіональній податковій службі звертають увагу платників податків, які користуються природними ресурсами, на необхідність своєчасно та в повному обсязі сплачувати до бюджетів належні суми рентної плати за спеціальне використання лісу.