Про це йшлося під час ZOOM наради, що відбулася днями у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Нарада відбулася за участі в.о. начальника податкового відомства краю Теодозії Чернецької, начальників територіальних ДПІ та керівників структурних підрозділів.
Найактуальнішими питаннями, що обговорювалися на нараді – вжиття невідкладних заходів протидії незаконному отриманню доходів громадянами, які здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації, зокрема інтернет - торгівлю, а також легалізації трудових відносин і заробітної плати.
Податківці прийняли рішення активізувати роз’яснювальну роботу з даних питань, зокрема поінформувати буковинців про застосування штрафних санкцій за підприємницьку діяльність без державної реєстрації та робити під час проведення всіх публічних заходів акцент на втрати бюджетами значних сум несплачених податків при неоформлені найманих працівників та виплат зарплат в конвертах – що вкрай негативно впливає на забезпечення оборони країни.
Щоб кроки, спрямовані на «офіціалізацію» бізнесу в регіоні провести максимально швидко, схвалено ряд контрольно - перевірочних заходів для відпрацювання порушників, зокрема проведення фактичних перевірок.
Разом з тим, податківці вкотре акцентують, що не треба чекати проведення податкових перевірок – необхідно цінувати свою репутацію сумлінного платника і не ухилятися від сплати податків, оскільки такі порушення тягнуть фінансову та адміністративну відповідальність.
ДОВІДКА:
Ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) визначено, що провадження господарської діяльності, зокрема, без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 грн до 34000 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Дії, передбачені частиною першою ст. 164 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах,-
тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34000 грн до 85000 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Отримання доходу у великих розмірах має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (перевищує 17000 грн).