Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Понад 5,5 мільярдів гривень  ЄСВ сплатили з початку року платники Буковини

опубліковано 12 грудня 2023 о 12:13

Упродовж січня-листопада 2023 року страхувальники перерахували 5 млрд 543,9 млн грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Зазначена сума перевищила минулорічну сплату на 807,2 млн грн, або 17 відсотків.  Соціальні фонди отримали 176,7 млн грн. понад планові показники. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Законом України від 15 березня 2022 № 2120-ІХ внесені зміни до Закону України 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яким передбачено, що під час воєнного стану фізичні особи - підприємці мають право не сплачувати єдиний внесок за себе, штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату податків і зборів не застосовуються. 

Разом з тим посадовець звертає увагу бізнесспільноти, що необхідно враховувати, якщо сума заборгованості щодо ЄСВ виникла ще до початку воєнного стану то податкова служба області задля стягнення заборгованості, передає до територіальних підрозділів державної виконавчої служби вимоги про сплату заборгованості з єдиного внеску.

Тим платникам, які мали заборгованість до 1 березня 2023 року необхідно зважати, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується, і після закінчення воєнного стану прийдеться сплатити всю суму заборгованості.

Інформацію про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати ЄСВ  можна отримати через Електронний кабінет або зателефонувавши до управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області – (0372)545635; (0372)546019.