Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Новоселицької ДПІ провели семінар – навчання для внутрішньо переміщених осіб 

опубліковано 14 листопада 2023 о 10:37

За словами начальника Новоселицької ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області Анжели Паскар – сьогодні, як ніколи ми всі потребуємо людяності, витримки та сили духу. Особливо це стосується вимушених переселенців зі Сходу України, яким на нових місцях потрібні  як моральна підтримка так і консультації та рекомендації.

Так, днями у приміщенні Новоселицької ДПІ для вимушених переселенців з Донецька, Харкова, Чернігова та Запоріжжя податківці провели семінар – навчання щодо застосування податкового законодавства. Також в заході взяли участь регіональні представники Благодійного фонду "Рокада".

Відвідувачі отримали вичерпну інформацію стосовно порядку та термінів реєстрації приватним підприємцем. Податківці деталізували, згідно з п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ новостворені фізичні особи - підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація. Вважаються платниками єдиного податку з  першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася  державна реєстрація. 

Новостворені фізичні особи - підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування протягом 10 днів з дня державної реєстрації. Вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.   

Також присутніх поінформували про встановлені терміни подання податкової звітності та своєчасну і повну сплату податків до бюджету.

Окремо розповіли, що чинним законодавством передбачено, що підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування II-IV групи, при здійсненні торгівлі чи наданні послуг за готівку зобов’язані використовувати РРО чи ПРРО.

Платникам надали рекомендації щодо використання «Електронного кабінету» та мобільного застосунку «Моя податкова». Оскільки через дані сервіси платники можуть отримати додаткову інформацію з питань оподаткування. Зокрема, дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу, подати податкову звітність, сплатити податки до бюджету.

Захід відбувався у формі діалогу, переселенці задавали різноманітні запитання фахівцям, на які отримали кваліфіковані відповіді.

Підсумовуючи семінар, начальник Новоселицької ДПІ Анжела Паскар зауважила, податківці повсякчас готові до такої співпраці заради адаптації, підтримки та допомоги нашим вимушеним переселенцям.