Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Під час зустрічі податківці Буковини обговорили з головою Острицької ТГ питання сплати мінімального податкового зобов'язання

опубліковано 31 жовтня 2023 о 10:53

У Новоселицькій ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформують, днями податківці провели зустріч з головою Острицької територіальної громади Василем Цурканом з метою повноти надходжень мінімального податкового зобов’язання до бюджету громади.
Серед учасників зустрічей від податкової взяли участь Іван  Панчук - начальник Новоселицького відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок та Анатолій Гортопан – начальник Герцаївської ДПІ.

Присутні обговорили питання як визначається мінімальне податкове зобов’язання для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання. Податківці роз’яснили,  що платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. При цьому визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб. Платниками податку до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції на  земельних ділянках, віднесених до сільськогосподарських угідь.  

Податківці акцентували, для громад дуже важлива сплата податкового мінімального зобов'язання, адже кошти, які сплачені в межах МПЗ за користування землею сільськогосподарського призначення, надходитимуть до місцевих бюджетів за місцем розташування ділянки.