Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Буковинські податківці за 9 місяців 2023 року провели 705 фактичних перевірок 

опубліковано 17 жовтня 2023 о 10:27

Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Левову частку фактичних перевірок проведено у суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами (магазини, ресторани, бари кафе), впродовж січня – вересня 2023 року проведено 614 таких фактичних перевірок.

 Також здійснено 90 фактичних перевірок на ринку нафтопродуктів та 1 перевірка платника що здійснював оптову торгівлю тютюновими виробами. 

За результатами цих перевірок застосовано фінансових санкцій на 40,1 млн грн.

Серед виявлених порушень - встановлено недотримання порядку здійснення розрахункових операцій і ведення касових операцій, відмова суб'єктами господарювання у можливості проведення розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою, незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків та здійснення господарської діяльності без державної реєстрації.

Теж представники бізнесу не дотримувалися правил виробництва і обігу підакцизних товарів – зокрема максимальних цін при торгівлі тютюновими та мінімальних цін при торгівлі лікеро – горілчаними виробами, відсутність ліцензій на роздрібну та оптову  торгівлю, реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного податку, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, що не досягли 18 – річного віку, а також інші.

Щодо проведення фактичних перевірок з 1 жовтня 2023 року, то необхідно враховувати, що з цієї дати відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку проведення розрахункових операцій підприємцями, діяльність яких підпадає під обов’язкове використання РРО/ПРРО – звертають увагу податківці.