Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фахівці Новоселицької ДПІ роз’яснюють платникам як зареєструвати програмне РРО та як формується діапазон номерів для ПРРО

опубліковано 11 жовтня 2023 о 15:05

Начальник Новоселицької ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області Анжела Паскар акцентує, наразі проводиться активна робота щодо роз’яснення норм Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період воєнного стану», зокрема стосовно застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку, відміни спеціального режиму оподаткування, застосування фінансових санкцій, тощо. 

Відтак, податківці наголошують відвідувачам центру обслуговування платників Новоселицької ДПІ, що суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО чи ПРРО на кожному місці проведення розрахунків.  

Крім того, акцентують, що програмне забезпечення надається податковою службою безкоштовно та надають практичну допомогу у його реєстрації. 

Також податківці роз'яснили, для кожного ПРРО фіскальним сервером формується окремий діапазон фіскальних номерів, що присвоюються електронним документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн. Перша порція зарезервованих номерів Діапазону для ПРРО формується фіскальним сервером автоматично на запит ПРРО для отримання резервних номерів, який є службовим документом, створення якого ініціюється відповідною командою ПРРО (далі – запит ПРРО), або у відповідь на службовий документ з типом «Відкриття зміни», сформований та направлений до фіскального сервера. Відповідь фіскального сервера на запит ПРРО містить перелік фіскальних номерів з Діапазону. Відповідь фіскального сервера на службовий документ з типом «Відкриття зміни» містить номер офлайн сесії та перелік фіскальних номерів з Діапазону. 

Наступні порції зарезервованих фіскальних номерів для ПРРО формуються фіскальним сервером автоматично у відповідь на запит ПРРО, або у відповідь на отриманий пакет даних. Відповідь фіскального сервера на отриманий пакет даних містить номер офлайн сесії та перелік наступних фіскальних номерів з Діапазону. 

Діапазон, який видається для роботи ПРРО в режимі офлайн, складається з переліку конкретних зарезервованих за ПРРО фіскальних номерів. Зарезервований за ПРРО фіскальний номер, що присвоюється електронним документам, формується як унікальний набір літер і цифр, або цифр, розділених крапками. 

Також платникам податків податківці Новоселицької ДПІ нагадали про реквізити, які обов’язково мають зазначені у фіскальному чеку, розміри штрафних санкцій за невидачу фіскального чеку чи здійснення торгівлі без РРО.