Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фахівці Кіцманської ДПІ продовжують консультувати фізичних осіб - підприємців з питань застосування РРО/ПРРО

опубліковано 19 вересня 2023 о 11:59

Фахівці Кіцманської ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області проводять постійну інформаційно-роз’яснювальну роботу з платниками податків щодо застосування РРО/ПРРО та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Роз’яснюються положення Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».   

Під час проведення тренінгів та інформаційних зустрічей платникам надали практичні роз'яснення щодо послідовності дій для реєстрації ПРРО та який порядок та термін реєстрації ПРРО.  

Та роз'яснили, суб’єкт господарювання повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП). Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316605), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, суб’єкт господарювання повідомляє шляхом подання в електронній формі повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО, за формою № 5-ПРРО (J/F1391802).  

Фахівці Кіцманської ДПІ запрошують платників податків звертатись за довідковою інформацією до центру обслуговування, де вони безпосередньо зможуть отримати від податківців фахові роз'яснення щодо застосування податкових законодавчих норм, провести звірку даних щодо нарахованої суми плати за землю та мінімального податкового зобов'язання.