Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сторожинецька ДПІ: представникам територіальних громад розповіли про застосування норм ЗУ №3219 та сплату місцевих податків

опубліковано 21 серпня 2023 о 11:08

Начальник Сторожинецької ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області Василь Курчак взяв участь у спільній зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування спільно та департаментом фінансів Чернівецької ОДА на базі Великокучурівської та Чудейської територіальних  громад.

Основні питання: сплата мінімального податкового зобов’язання, особливості оподаткування платників податків у період дії воєнного стану у зв’язку із змінами відповідно до Закону України від 30.06.2023 №3219-ІХ з метою наповнення місцевих бюджетів та подальша співпраця.

Під час зустрічі Василь Курчак розповів про реалізацію норм Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема, щодо реєстрації РРО та програмних РРО, ведення обліку товарних запасів за місцем продажу, а також нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання. 

Окремо звернув увагу на  відновленні відповідальності  суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

Також зауважив, що сплата майнових податків та мінімального податкового зобов'язання обов'язок платників податків. Відтак, органи місцевого самоврядування мають бути зацікавленні у вчасній сплаті податків, адже дані надходження впливатимуть на дохідну частину місцевого бюджету.