Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Пільги зі сплати ЄСВ для ФОП діють й далі

опубліковано 09 серпня 2023 о 11:43

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, Закон №3219 не вносить змін до п. 9-19 розд. VIII Закону про ЄСВ щодо застосування пільг зі сплати ЄСВ для ФОП з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців. Тож з 1 серпня 2023 року ці пільги також діють.

Податківці нагадують, що нормами п.9-19 розд. VIII Закону про ЄСВ ФОП-«єдинники» (як і ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, і члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців.

Згідно зі Законом про ЄСВ платники, які скористаються цією пільгою, розрахунок єдиного внеску у складі декларації не здійснюють. Це стосується того періоду, в якому згідно зі встановленими пільгами ЄСВ не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Проте сама пільга не позбавляє ФОП права добровільно сплачувати ЄСВ за себе. В такому випадку обов’язково треба зазначати суми такого ЄСВ у декларації - це потрібно для отримання страхового стажу за сплаченими внесками. Інакше вони вважатимуться просто переплатою. 

Відтак, Законом № 3219 не вносилися зміни до п.9-19, тож й надалі всі ФОПи мають право вирішувати, сплачувати чи не сплачувати ЄСВ за себе. Однак, слід врахувати, якщо ФОП не сплачує ЄСВ – страхового стажу у нього не буде.