У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що плата за землю посідає третє місце за обсягами надходжень до місцевих бюджетів Буковини і наразі становить 229,5 млн грн.
Відтак, у першому півріччі 2023 року платники земельного податку та орендної плати за землю юридичні особи сплатили – 166,4 млн грн, а завдяки фізичним особам, котрі мають у власності чи користуються землею, місцеві бюджети Буковини отримали 63,1 млн грн земельного податку.
У податковому відомстві нагадують, що плата за землю справляється у двох формах: земельний податок та орендна плата. Земельний податок справляється власниками земельних ділянок та земельних паїв (часток). Орендна плата сплачується землекористувачами - орендарями за земельні ділянки державної і комунальної власності, які використовуються ними на підставі договорів оренди. Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, який визначається згідно з порядком, встановленим Податковим Кодексом.
Нарахування земельного податку фізичним особам здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки, які до 01 липня поточного року надсилають (вручають) платнику податку за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення про сплату податку.
Фізичні особи мають сплатити земельний податок впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Крім того, у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися громадянами через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку.