Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Отримання податкової знижки: за 2022 рік громадяни можуть подати податкову декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня 2023 року

опубліковано 12 червня 2023 о 12:01

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що для отримання знижки за 2022 рік необхідно заповнити та до 31 грудня 2023 року включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи, у якій вказати: суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, видів понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. 

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

За словами податківців порядок надання податкової знижки визначено статтею 166 Податкового кодексу України. 

Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного року. Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги.  

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були такі витрати: 

- оплата за навчання у вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені); 

- оплата процентів за іпотечним кредитом; 

- благодійні внески, пожертвування неприбутковим організаціям; 

страхові платежі і внески за договорами страхування життя, недержавного пенсійного страхування; 

-  оплата допоміжних репродуктивних технологій (запліднення) 

-  переобладнання транспортних засобів на використання біопалива;

- оренда житла внутрішньо переміщеним особам;

- сума коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги з метою запобігання COVID-19; 

та інші. 

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті. 

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата. 

Податкова знижка надається у поточному році за наслідками попереднього звітного податкового року. 

Основні документи, необхідні для оформлення податкової знижки, що додаються до декларації про майновий стан і доходи: 

- копія паспорта; 

- довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку; 

- довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року та суму сплаченого податку; 

- копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо); 

- документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї. 

Копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку.