Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Актуальні запитання – відповіді щодо отримання ліцензій на роздрібну (оптову) торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами

опубліковано 06 червня 2023 о 11:03

Чи може СГ, у якого закінчився термін дії ліцензії на роздрібну (оптову) торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, залишки алкогольних напоїв чи тютюнових виробів безоплатно передати, подарувати чи використати для власного споживання?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що згідно зі ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

При цьому оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Підпунктом 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами і доповненнями встановлено, що продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

З урахуванням викладеного, нереалізовані алкогольні напої (тютюнові вироби), що залишились у власності суб’єкта господарювання, відповідно до норм чинного законодавства не можуть реалізовуватись (передаватись) іншим особам (як фізичним особам, так і суб’єктам господарювання), але можуть бути використані їх власником для власного споживання.