Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сокирянська ДПІ: під час інформаційних зустрічей податківці роз’яснили порядок сплати місцевих податків

опубліковано 22 травня 2023 о 13:31

Фахівці Сокирянської ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області провели інформаційні рейди під час яких ознайомили платників податків з порядком сплати майнових податків. Зокрема обговорили порядок сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, проведення звірки платниками податків щодо об’єктів оподаткування. 

Деталізували, обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Також зазначили, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). 

Окремо податківці зазначили, що за допомогою сервісу «Електронний кабінет податків» суб’єкти господарювання та громадяни можуть подавати звітність, зареєструвати програмний РРО, а також отримати необхідну для платника податків інформацію щодо сплати земельного податку та податку на нерухоме майно.

Під час спілкування податківці також звернули увагу платників на дотриманні ними вимог трудового законодавства, зокрема укладення договорів з найманими працівниками та виплати їм заробітної плати не менше мінімально встановленого законодавством рівня.