Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Путильська ДПІ: під час навчального практикуму податківці розповіли про декларування доходів громадян

опубліковано 15 березня 2023 о 13:25

Фахівці Путильської ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області провели для платників податків тематичний практикум щодо нюансів декларування громадянами доходів, отриманих у 2022 році. 

Податківці детально розповіли присутнім, які громадяни зобов’язані до 1 травня включно цього року подати декларацію про майновий стан і доходи, які доходи підлягають обов’язковому декларуванню та звернули увагу на терміни сплати задекларованих сум податку.

Також податківці розповіли платникам про податкову знижку, право на яку мають ті громадяни, які у 2022 році сплачували за навчання, за оренду житла чи відсотки за іпотеку, або здійснювали благодійні внески чи пожертвування у період воєнного стану неприбутковим організаціям.

При  розрахунку податкової знижки враховуються витрати, понесені за навчання у вітчизняних закладах дошкільної позашкільної, загальної, середньої, професійної та вищої освіти за здобуття відповідної освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення. Для підтвердження цих витрат платнику потрібно додати копії платіжних та розрахункових документів.

Також податківці поінформували, які документи необхідно подавати разом з декларацією про майновий стан і доходи та зазначила, що подати такий пакет документів можна особисто, надіслати поштою або в електронному вигляді через Електронний кабінет.  

Подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки можна впродовж року – до 31 грудня. Водночас зауважили, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним  не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.