Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Волонтери Путильщини під час зустрічі з податківцями отримали інформацію про спрощений порядок включення до Реєстру волонтерів

опубліковано 27 грудня 2022 о 13:33

Начальник Путильської ДПІ Головного управління ДПС Дмитро Холіван зустрівся з волонтерами. Метою зустрічі було поінформувати волонтерів про законодавчі новації  які звільняють від оподаткування зібрані кошти для ЗСУ при включенні волонтерів у Реєстр волонтерів.

Дмитро Холіван звернув увагу, що змінами передбачено максимальне спрощення процедури реєстрації волонтером та звільнення від оподаткування отриманих волонтерами коштів у період з 24 лютого і до моменту реєстрації волонтера в реєстрі, за умови реєстрації таких благодійників до 1 січня 2023 року. Для реєстрації необхідно до податкової лише подати заяву.

Тобто податкова пільга тепер поширюється на термін не тільки від дати реєстрації, а й на строк з початку поточного звітного року.

Закон України від 16 листопада 2022 року № 2757-ІХ «Про внесення змін до пункту 21 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» та Закон України від 16 листопада 2022 року № 2747-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами» набрали чинності 11.12.2022 року. 

Також посадовець звернув увагу, що для волонтерів Державна податкова служба України підготувала інформаційний лист № 8/2022 «Особливості провадження волонтерської діяльності платниками податків – фізичними особами у період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації», який дає відповіді на основні запитання від волонтерів.

Даний лист розміщений сайт податкової служби за посиланням:

https://tax.gov.ua/data/material/000/529/640735/InfoList8_2022.pdf