Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як заповнюються податкові накладні при здійсненні операцій, звільнених від оподаткування?

опубліковано 01 грудня 2022 о 13:52

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що пунктом 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

При цьому згідно з п. 201.3 ст. 201 ПКУ у разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ та/або міжнародного договору, якими передбачено звільнення від оподаткування податком.

Згідно з п. 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами і доповненнями, у податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ». До розділу А табличної частини податкової накладної (рядки I – XІІ) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна, а саме: у рядку I зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ; у рядку XІ – загальний обсяг постачання товарів/послуг.

Рядки II – Х розділу А не заповнюються.

До розділу Б табличної частини податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме: 1) у графі 2 зазначається опис (номенклатура) товарів/послуг продавця; 2) у графах 3.1, 3.3 – код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП); 3) у графах 4 та 5 – одиниця виміру товарів/послуг; 4) у графі 6 – кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг; 5) у графі 7 – ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ; 6) у графі 8 – має бути зазначено код ставки 903; 7) у графі 9 – код відповідної пільги з Довідниками податкових пільг; 8) у графі 10 – обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ; 9) графа 11 – не заповнюється (нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються).