Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова вимога надсилається після граничного строку сплати суми грошового зобов’язання

опубліковано 03 серпня 2022 о 08:24

У Головному  управлінні  ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, також  надсилається (вручається) податкова вимога без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення - п. 59.4 ст. 59 ПКУ.

Податкова вимога надсилається платникам, у яких виник податковий борг, в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, також може надсилатися (вручатися) податковим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060,0грн.). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, податковий орган надсилає (вручає) податкову вимогу.

Строк давності, визначений п. 102.4 ст. 102 ПКУ для стягнення податкового боргу, розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.