Територіальні громади краю за січень - червень 2022 року отримали 59,8 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що на 14,9 млн грн більше доведеного індикативного показника, та на 4,7 млн грн більше, ніж торік.
Уся підакцизна продукція - алкоголь, цигарки та пальне, повинна реалізовуватися лише за наявності ліцензії на такий вид діяльності. Саме ліцензована діяльність з реалізації підакцизної продукції гарантує належну якість товару і передбачені законом надходження до бюджету – наголошують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Станом на 01.07.2022 роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами в області здійснюють 2085 суб‘єктів господарювання. Зазначеними суб'єктами господарювання отримано 4706 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі 2576 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2130 ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
Торгівлю пальним в області здійснюють 79 суб’єктів господарювання які отримали 226 ліцензій.
Інформацію про реалізацію, зберігання пального та фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, реалізацію таких товарів особам, які не досягли 18 років, чи торгівлю пальним, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, доцільно повідомити за номером (0372) 512656; 0500709472 (управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Чернівецькій області). Своє повідомлення Ви можете також надіслати поштою за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А (конфіденційність гарантується).
Також, у першому півріччі 2022 року суб’єкти господарювання Чернівецької області сплатили до державного бюджету 2,9 млн грн акцизного податку. Як зазначають в податковому відомстві області, сплата перевищила очікувані надходження на 1 млн грн. В основному акцизний податок до державного бюджету надійшов від реалізації виробленого в Україні спирту.