Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Що повинен враховувати платник єдиного податку при визначенні дати отримання доходу?

опубліковано 17 червня 2022 о 08:43

У Головному  управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Також, для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Необхідно враховувати, що для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших   податків  і   зборів, визначених  Податковим  кодексом  України (далі – ПКУ).

Довідково: дата отримання доходу платника єдиного податку визначається відповідно до п. 292.6 ст. 292 ПКУ.