Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. У першому кварталі 2022 року підприємства та підприємці Чернівецької області сплатили до державного бюджету 316,8 мільйонів гривень податку на додану вартість.
Щодо відшкодування з бюджету податку на додану вартість, то упродовж січня - березня 2022 року платникам ПДВ відшкодовано з бюджету 50,2 млн грн. При цьому кількість декларантів бюджетного відшкодування від січня місяця з 67 платників збільшилась до 81 платника.
Нагадаємо, що пунктом 322 підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України на період дії правового режиму воєнного стану визначено особливості формування податкового кредиту.
Так, під час дії правового режиму воєнного стану платники податку за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, включають до складу податкового кредиту звітного періоду суми ПДВ, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
У той же час протягом 6-тимісяців після припинення або скасування дії правового режиму воєнного стану платники:
зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких відтермінована на час дії правового режиму воєнного стану,
податковий кредит, задекларований платниками під час останнього на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягає обов’язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних податкових накладних та розрахунків коригування (абзац другий п. 322 підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ).