На цьому наголосила у коментарі журналістам телеканалу «Чернівці» заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.
Посадовиця звернула увагу на необхідності вчасної реєстрації РРО чи програмних реєстраторів розрахункових операцій у контролюючих органах з метою виконання вимог чинного законодавства України.
Також розповіла, що суб’єкти господарювання мають можливість користуватися як апаратним, так і програмним РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно. При цьому, безкоштовною є не тільки сама програма, але і її підтримка.
Поряд з безкоштовними ПРРО платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО відповідно до своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.
У коментарі Наталія Василівна особливу увагу звернула, що для представників бізнесу, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогого каміння застосування РРО (ПРРО) не є новацією 2022 року , а дана категорія підприємців зобов’язана була «фіскалізуватися» ще з 2018 року. Але оскільки діє мораторій на проведення перевірок не поспішають реєструвати РРО(ПРРО).
Відео:
https://www.facebook.com/mtrkchernivtsi/videos/1075140059711150/