Про законодавчі новації та порядок застосування РРО(ПРРО) підприємцям, що здійснюють діяльність на території ТЦ «Добробут» розповідали начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак, заступник начальника Наталія Чернівчан, начальник управління податкового аудиту Володимир Мудрицький, начальник управління електронних сервісів Володимир Петкович, заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб Андрій Світовий.
Віталій Шпак у своєму виступі зазначав, що завдання податківців проводити системну роз’яснювальну роботу з платниками податківців, щоб забезпечити найважливіший пріоритет – безумовне дотримання ними законодавства.
Також посадовець звернув увагу, що підприємці – платники єдиного податку ІІ-IV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, які здійснюють розрахунки за товар готівкою або за допомогою платіжних карток зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО, відповідно повинні видавати фіскальні чеки покупцям.
За словами посадовця, фіскальний чек слугує гарантією для покупця, адже він отримує товар, який є «білим» і з якого сплачені податки.
Заступник начальника Наталія Чернівчан детально розповіла яка категорія підприємців може не застосовувати РРО, а хто з платників підлягає обов’язковій «фіскалізації». Жвавий діалог викликало запитання, щодо визначення місць торгівлі та застосування при цьому першої групи єдиного податку. Відтак, посадовиця роз’яснила критерії застосування першої групи спрощеної системи. Та наголосила, що такі платники мають право не застосовувати РРО (ПРРО).
Крім цього, Наталя Василівна нагадала, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496.
Найбільше зацікавило учасників зустрічі Презентація встановлення безкоштовного програмного забезпечення, яке розроблене ДПС, для застосування ПРРО. Начальник управління електронних сервісів Володимир Петкович продемострував можливості даної програми починаючи від заповнення реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО - до генерації фіскального чеку.
Під час заходу було чимало запитань і представники бізнесу отримали на них відповіді, а також були поінформовані про проведення щопонеділка практичних занять та діючі телефонні гарячі лінії з даного питання (весь перелік за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/anonsi-ark/28931.html ).
Під час зустрічі з підприємцями податківці також розповіли і про кампанію одноразового декларування. Зокрема зазначили, що громадяни мають змогу легалізувати свої статки, при придбанні яких податки не сплачувались до 1 вересня 2022 року. Для цього необхідно подати одноразову декларацію в електронному вигляді і сплатити одноразовий збір від суми задекларованих активів. Також звернули увагу, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадян, які мають право на таке декларування.
Нагадали податківці і про кампанію декларування доходів громадян за 2021 рік, яка розпочалась 1 січня та триватиме до 1 травня 2022 року.
Фото