Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Задекларувати податкову знижку можна до 31 грудня: Понад 5,7 млн грн податкової знижки вже отримали жителі Буковини

опубліковано 25 листопада 2021 о 11:04

Заступник начальника Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області Тетяна Булавка інформує, на початок листопада правом на податкову знижку скористалися понад 2 тис жителів Чернівецької області, які задекларували до повернення 6,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Посадовиця відзначає, більшість краян, подали декларації на отримання податкової знижки в зв’язку з понесеними витратами на навчання.  Відтак, буковинцям вже повернуто понад 5,7 млн грн.

Платникам слід знати, якщо податковий агент утримав, але не сплатив податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не матиме права на податкову знижку. Оскільки, для розрахунку сум ПДФО, які підлягають поверненню платнику з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовують суму сплаченого податку на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.

Тетяна Булавка нагадала, що громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Зокрема, податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на:  навчання,  отримання доступного житла за державними програмами,   оплату допоміжних репродуктивних технологій,   відсотки за іпотечним кредитом, внески на благодійність,  страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя,  пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання знижки необхідно: заповнити та по 31 грудня включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи; - у декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок. 

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2020 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2021 року включно.