Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Платники земельного податку Буковини спрямували до місцевого бюджету більше 183,2 мільйонів гривень плати за землю

опубліковано 15 липня 2021 о 08:16

У першому півріччі 2021 року надходження земельного податку до місцевих бюджетів склали 183,2 млн грн. Аналізуючи податкові надходження з 2020 роком сплата земельного податку збільшилася на 36,6 млн грн – повідомляє заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Тетяна Булавка.

Посадовиця деталізує: за вказаний період власники та орендарі земельних ділянок - юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів за використання землі 142,2 млн грн, а від фізичних осіб – землевласників та землекористувачів до територіальних скарбниць надійшло 41 млн грн.

Та нагадує, плата за землю справляється у  двох формах: земельний податок та  орендна плата. Земельний податок  справляється власниками  земельних ділянок та земельних паїв (часток). Орендна плата сплачується  землекористувачами - орендарями за земельні ділянки державної і комунальної власності, які використовуються ними на підставі договорів оренди. Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, який визначається згідно з порядком, встановленим Податковим Кодексом.

Нарахування земельного податку фізичним особам здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки, які до 01 липня поточного року надсилають (вручають) платнику податку за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення про сплату податку.

Тетяна Булавка акцентує - фізичні особи мають сплатити земельний податок впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Крім того, у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися громадянами через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку.

Також слід знати, платники податків, які несвоєчасно розрахувалися за користування земельними ділянками доведеться додатково сплатити штрафні санкції у розмірі 10% при затримці до 30 календарних днів та 20% - більше 30 календарних днів.