Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Для отримання довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом необхідно подати правильно оформлену заяву

опубліковано 09 лютого 2021 о 16:38

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників, що для отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи платник податків подає заяву за формою, визначеною Порядком надання довідки, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 року № 733.

Також Порядком передбачено, що Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації) до якої буде надано Довідку.

При заповненні Заяви платнику необхідно заповнити обов’язкові реквізити у пунктах 3 та 4.

Зокрема, у пункті 3 форми Заяви передбачено заповнення реквізитів нормативно-правового акту, положеннями якого передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або надання відповідної довідки. Наприклад, найбільш поширеною підставою є Закон України від 25 грудня 2015 року №922-VIII «Про публічні закупівлі» у редакції Закону України від 19 вересня 2019 року № 114-ІX зі змінами.

Для правильного заповнення Заяви потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акту за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації, а саме:

-  вид (закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант);

-  порядковий номер (знак № та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-», «/»;

-  дату прийняття у форматі (25 грудня 2015 року або 25.12.2015);

-  індивідуальну назву, що зазначається у лапках («…»).

Таким чином, заповнений пункт 3 Заяви матиме вигляд: «3. Довідку прошу надати відповідно до вимог: Закону України від 25 грудня 2015 року №922-VII «Про публічні закупівлі».

Звертаємо увагу, що неприпустимим є зазначення платниками у пункті 3 Заяви посилання на наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733 «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи», оскільки зазначений акт не є підставою для надання Довідки, а визначає механізм її надання контролюючим органом платнику.

У пункті 4 форми Заяви зазначається повне або скорочене найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого буде надана Довідку.

При цьому недопустимим є зазначення платниками у пункті 4 Заяви замість найменування суб’єкта до якого буде подано Довідку, будь-якої іншої інформації, наприклад «за вимогою», «тендерному комітету», або власної назви платника, який звертається із заявою, зазначеної у пункті 2 цієї ж Заяви.

У разі подання Заяви, яка не відповідатиме встановленій законодавством формі або вимогам щодо її заповнення, така Заява може бути неприйнятою. При цьому контролюючий орган негайно повідомляє платника у тій самій формі, у якій він звертався із Заявою (особисто, на електронну адресу, через оператора поштового зв’язку, в електронний кабінет, а також для оперативності інформує по телефону) та обов’язково зазначає про допущені помилки, що стали причиною неприйняття.

Таким чином, заповнена з порушенням встановлених вимог Заява не буде прийматися та опрацьовуватися контролюючим органом, як наслідок, не буде здійснюватися перевірка наявності чи відсутності заборгованості та надання результату її розгляду у вигляді Довідки або листа-відмови у її видачі.

Довідка надається лише за умови подання платником належним чином оформленої Заяви та за відсутності на дату формування Довідки заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.