Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Запитання від платника: чи потрібно податковому агенту в Податковому розрахунку 1-ДФ відображати виплату доходу на користь самозайнятих осіб?

опубліковано 21 січня 2021 о 10:31

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області зазначають, особи, які відповідно до Податкового кодексу України  мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок) до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Тобто, у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в Податковому розрахунку 1 –ДФ такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, в тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб – підприємців та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність). Ознака доходу виплаченого самозайнятій особі - 157.

Подати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку за формою 1 ДФ необхідно не пізніше 10 лютого 2021 року.