У Головному управлінні ДПС повідомляють, що станом на 01.12.2020 року кількість діючих ліцензій на ринку пального області, становить 492 ліцензії. Зокрема, на право роздрібної торгівлі пальним – 218 (74 суб'єктів господарювання); на право зберігання пального - 10; на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) – 264 (238 суб'єктів господарювання).
За січень-листопад 2020 року було анульовано 78 ліцензій. Зокрема, анульовано на право роздрібної торгівлі пальним - 74; на право зберігання пального - 3; на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) - 1.
Податківці зазначають, що при відборі суб’єктів для проведення контрольно - перевірочних заходів зокрема і для проведення фактичних перевірок суб'єктів господарювання у сфері оптової, роздрібної торгівлі, зберігання пального, місць зберігання та продажу ПММ, використовуються ліцензійні реєстри суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, реєстрів місць зберігання пального, ЄДР витратомірів - лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, СЕАРП.
Так, упродовж одинадцяти місяців 2020 року було організовано та проведено фактичні перевірки по 84 суб’єктах господарювання, які здійснюють діяльність у сфері обігу пального. В результаті проведених перевірок встановлено порушення в 94 випадках та застосовано штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 7,1 млн.грн. А саме: 21 випадок порушення ст. 230 ПКУ (наявність витратомірів та рівномірів - лічильників) на суму 2,7 млн.грн., 3 випадки зберігання пального без відповідної ліцензії на суму 1,5 млн.грн., 3 випадки роздрібної торгівлі пальним через РРО не зазначених у ліцензії на суму 0,9 млн. грн., 3 випадки роздрібного продажу пального без відповідної ліцензії на суму 0,8 млн.грн., 1 випадок оптового продажу пального без відповідної ліцензії на суму 0,5 млн.грн; 8 випадків необлікованого пального на суму 0,3 млн.грн., 1 випадок реалізації пального без реєстрації в СЕАРП та СЕ на суму 0,1 млн.грн. та ін.
Також, податківцями було перевірено 45 місць зберігання пального для власних потреб за результатами яких встановлено порушення взяття на облік об’єктів оподаткування.
У податковому відомстві Буковини зауважують, що суб’єкти господарювання, які отримують пальне для власних потреб та зберігають його для використання в господарській діяльності, зобов’язані отримати відповідну ліцензію в органах ДПС. Дозволяється зберігання пального без отримання ліцензії в паливних баках транспортних засобів (технологічного обладнання) та у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
В усіх інших випадках зберігання пального дозволяється виключно за наявності ліцензії, отриманої на кожне місце зберігання. Для отримання ліцензії потрібно подати заяву та платіжний документ про внесення річної плати до податкового органу за місцем зберігання пального.
При цьому річна плата за таку ліцензію становить лише 780 гривень. Водночас відповідальність за зберігання пального без одержання ліцензії - 500 тис. гривень.