Територіальні органи ДПС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Платники області сплатили в бюджет 655,3 млн. грн. ПДВ - відшкодували з бюджету 136,6 млн. грн.

16.10.2020

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня – вересня 2020 року  до державного бюджету платники області перерахували 655,3 млн. грн.. податку на додану вартість. Вказана сума перевищує надходження аналогічного періоду 2019 року на 86,3 млн. грн. або на 15,2 відсотки. Доведені індикативні показники для області, перевиконано на 120,2 відсотків.

Щодо відшкодування, то від початку 2020 року задекларовано бюджетного відшкодування ПДВ на рахунки платників податків 140 млн. грн.

За 9 місяців 2020 року відшкодовано ПДВ грошовими коштами на рахунки платників в сумі 134,7 млн. грн. В основному це суб'єкти господарювання які проводили експортні операції та міжнародні перевезення.

Разом з тим, з метою виявлення ризикових платників та упередження неправомірного відшкодування ПДВ у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області здійснюється щоденний моніторинг податкових накладних надісланих на реєстрацію в єдиний реєстр (ЄРПН), проводиться співставлення даних ЄРПН з даними митних оформлень і т.д.

Загалом з початку 2020 року упереджено неправомірного відшкодування ПДВ на загальну суму  4,1 млн. грн.

Так, наприклад ТОВ «А» придбало у двох підприємств, які зареєстровані у Луганській області, ремонт та обслуговування моторів на загальну суму 6,6 млн.грн. в тому числі ПДВ 1,1 млн. грн. За результатами моніторингу дана операція мала ознаки фіктивності, підприємство не змогло документально підтвердити реальність здійснення такої операції, тому після проведення певних заходів подало уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ і зменшило суму податкового кредиту на 1,1 млн. грн.

Загалом у області зареєстровано -  2430 платників ПДВ, з них 2165 юридичних осіб та 265 фізичних осіб – підприємців. Впродовж січня – вересня 2020р. їх кількість зросла на 11 СГ, з них  юридичних осіб (+ 7), а  кількість ФОП - збільшилась на 4.