Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що податкова вимога боржнику не надсилається, якщо сума податкового боргу менша, аніж 1020 гривень. Проте штрафні санкції у випадку виникнення такої заборгованості будуть застосовані.
Дізнатися про наявність чи відсутність заборгованості платник може в Електронному кабінеті у розділі “Стан розрахунків з бюджетом” або ж на сайті Територіальних органів ДПС у Чернівецькій області у розділі “Дізнайся більше про свого бізнес партнера”.
Вчасна поінформованість про стан розрахунків допоможе уникнути нарахування штрафних санкцій. Згідно зі статтею 126 Податкового Кодексу України, якщо платник податків не сплатив суму зобов’язання до 30 календарних днів включно, з моменту наступного за останнім днем строку сплати, то застосовується штраф у розмірі 10% погашеної суми боргу. Якщо сплата заборгованості відбулася після 30 календарних днів, тоді доведеться сплатити додатково 20% боргу. Якщо ж фізичні особи-підприємці I-II груп допустили заборгованість зі сплати єдиного податку, у такому разі доведеться сплати 50% ставки ЄП незалежно від днів затримки. Окрім того, доведеться сплатити пеню за кожен день протермінування сплати (ст.129 ПКУ).
Нагадаємо, податкову вимогу платнику надсилають тільки у випадку несплати ним узгодженої суми грошового зобов’язання у встановлені строки, якщо сума податкового боргу перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн).
Таку вимогу надсилають не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання. Якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, однак не була погашена в повному обсязі, податкову вимогу платнику додатково не надсилають.
Разом з тим, необхідно враховувати , що у разі перевищення податкового боргу понад 1020 гривень здійснюється анулювання реєстрації єдиного податку.