Територіальні органи ДПС
у Чернівецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Питання відтермінування декларування доходів буковинцями розглянули під час «гарячої лінії» 25 березня

01.04.2020

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області відзначають, що проведення такого спілкування викликано необхідністю інформування  про законодавчі зміни до норм ПКУ. Оскільки 18.03.2020 набрав чинності  Закон України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ* «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)»

Серед найбільш запитуваних були :

Дізнався, що відбулися зміни законодавства. У зв’язку з чим, прошу роз'яснити, коли подавати декларацію про доходи громадянину, який отримав дохід від оренди майна?

Так, кампанія декларування доходів громадян продовжена до 1 липня 2020 року. Продовження терміну подання декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік передбачено Законом України від 17.03.2020 року № 533-IX «Про  внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

Нагадаємо, що обов’язок подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;  успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

- іноземного доходу тощо.

Коли цього року кінцевий термін сплати податку на доходи фізичних осіб, якщо я уже подав декларацію про отримані доходи?

Законом України від 17.03.2020 року № 533-IX «Про  внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» змінено норму щодо сплати задекларованих сум податкових зобов’язань.

Відтак, термін подання громадянами декларації про майновий стан і доходи подовжено до 1 липня 2020 року, відповідно термін сплати зобов’язань за такою декларацією -  до 1 жовтня поточного року.

В який спосіб платник може подати декларацію про отримані доходи?

Наразі нічого не змінилось. Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи: особисто або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Разом з тим, в період надзвичайного стану ЦОПи податкової служби працюють лише онлайн. Тобто наразі упереджуючи поширення коронавірусу COVID-19 можна подати річну податкову декларацію про доходи, отримані у 2019 році,без візиту до державної податкової інспекції.

Тому доцільно кожному декларанту через електронний сервіс в Електронному кабінеті сформувати декларацію з вже частково заповненими даними. Тобто, на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна, кожен декларант має можливість заповнити і подати декларацію про доходи.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний вебпортал ДПС за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

Якщо платник хоче скористатись податковою знижкою та подати декларацію за навчання дитини. В які терміни йому потрібно це зробити?

Громадяни, які мають намір задекларувати право на податкову знижку за 2019 рік можуть подавати декларації про майновий стан і доходи до 31 грудня 2020 року.