Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Заставнівська ДПІ: Податківці провели роз’яснювальну роботу щодо застосування касових апаратів підприємцями

опубліковано 18 січня 2022 о 10:06

Працівники Заставнівської ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій  області розповіли підприємцям торгових місць про обов’язковість застосування з 1 січня 2022 року у своїй діяльності реєстраторів розрахункових операцій чи програмних РРО платниками єдиного  податку другої,  третьої та четвертої груп (незалежно від виду діяльності та обсягу доходу), а також про особливості ведення обліку товарних запасів.

Окремо роз'яснили платникам, як альтернативу підприємці можуть використовувати програмні РРО та розповіли, що використання програмних реєстраторів розрахункових операцій надає суб’єктам господарювання ряд переваг.

Крім цього, підприємцям розповіли про обов’язок ведення обліку товарних запасів. При цьому зауважили, що поширюється даний Порядок лише на підприємців-спрощенців, які перебувають на 3 групі та зареєстровані платниками ПДВ або здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Якщо підприємець не здійснює реалізацію зазначених товарів, то обов’язку вести облік товарних запасів у нього немає, однак застосовувати РРО чи програмний РРО вони зобов’язані.

Крім цього, податківці розповіли про податкову амністію або ж так звану кампанію одноразового декларування. Зокрема, розповіли хто може нею скористатися, які об’єкти можна легалізувати, як визначити суму одноразового збору та в який спосіб подавати декларацію.

Також проінформували про електронні сервіси ДПС, зокрема про Електронний кабінет платника та нагадали про початок кампанії декларування доходів, отриманих громадянами у 2021 році.