Вчора, фахівцями податкової служби Буковини проведено чергову зустріч для представників бізнесу. Під час заходу обговорювалися особливості застосування РРО/ПРРО у 2022 році.
Фахівці відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області розповіли про те, що основним документом, що регламентує використання РРО є Закон України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У ході спілкування з підприємцями Сокирянщини податківці роз’яснили учасникам, що використовувати РРО мають інтернет-магазини, ресторани та кафе, готелі, продавці ювелірних виробів, текстилю та всі ФОП, крім платників єдиного податку І групи, що здійснюють торгівлю за готівку на ринках.
Особливо акцентували увагу платників, що з 01.01.2022 року використання РРО/ПРРО для ФОП - платників єдиного податку ІІ, ІІІ, ІV груп – є обов'язковим.
Крім того, попередили, що з 1 січня починають діяти штрафи для тих, хто порушує норми закону про реєстратори РРО чи ПРРО. Сума штрафу залежатиме від кількості та обсягу незаконних операцій. Передбачено такі санкції: за непроведення операції через реєстратор — 100% вартості проданих товарів; за таке ж повторне порушення — 150% суми проданого.
Також до відому платників довели, що Міністерством фінансів України затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку.
Зокрема, Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.
Облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.
У ході зустрічі платникам також нагадали, що проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб відбуватиметься з 1 вересня 2021 р. до 1 вересня 2022 р. та є правом, а не обов’язком громадянина. Виключно за власним бажанням особа може задекларувати свої активи, які раніше не були оподатковані.
Зокрема, у ході діалогу розглянуто законодавчі норми, що визначають перелік активів, які слід декларувати та які відомості слід зазначати в одноразовій спеціальній декларації, ставки та строки сплати збору з одноразового добровільного декларування, приклади заповнення форми одноразової добровільної декларації та порядок її подачі через Електронний кабінет платника.
Наприкінці зустрічі податківці відповіли на всі поставлені запитання та роздали громадянам власну друковану продукцію (пам'ятки) щодо використання РРО/ПРРО.