Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Добровільна сплата податків, тема зустрічі з представниками Герцаївської територіальної громади

опубліковано 24 листопада 2021 о 16:59

Днями, відбулась зустріч із платниками податків щодо обговорення одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб, у яких взяв участь начальник Герцаївської ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області Анатолій Гортопан.

Начальник ДПІ акцентував увагу учасників зустрічі на роз’ясненні правил застосування норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» № 1539-ІХ.

Відтак, посадовець розповів, Закон передбачає, що з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року громадяни можуть задекларувати свої активи та сплатити з них збір до бюджету. При цьому податкова амністія стосується лише активів, які були здобуті до 1 січня 2021 року з доходів, з яких не були сплачені податки. Це може бути нерухомість, валюта, цінні папери. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Також присутнім доведено інформацію - за якими ставками оподатковуються задекларовані активи під час одноразового декларування, які активи можуть бути задекларовані, хто зобов’язаний задекларувати, які строки подання спеціальної декларації та часові межі сплати збору з одноразового добровільного декларування.

Так, із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема, 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

На завершення зустрічі начальник Герцаївської ДПІ надав вичерпні відповіді на всі поставленні запитання.