Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

До місцевих бюджетів Буковини надійшло понад 105,8 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

опубліковано 22 серпня 2023 о 09:46

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, упродовж січня-липня цього року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, перерахували до місцевих бюджетів Буковини 105,8 млн гривень. У липні платники перерахували до бюджету 28,5 млн грн податку на нерухомість.

Основна сума сплаченого платежу припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад краю 66,4 млн грн податку на нерухоме майно. Жителі області – фізичні особи перерахували майже 39,4 млн грн цього платежу. 

У податковому відомстві нагадують, надходження від податку на нерухоме майно у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад.

До відома: Згідно з законодавством фізична або юридична особа, яка має додаткові квадратні метри, має сплатити за них податок. У 2023 році податок сплачують за 2022 рік. Ставку податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.